Prsa jsou paprsky, kterými se žena usmívá na svět

Zdraví našich prsou je dáno spokojeným plynutím energie v těle. Uvnitř prsou prochází několik meridiánů.
Jsou to ledviny, játra, žaludek a mimořádná dráha chong mai, která začíná přímo v děloze.
Jsme jako ženy citlivé a emoce přirozeně přichází. Je mnoho způsobů, jak obejmout sama sebe ve své celistvosti, síle i slabosti.
Čím více budeme přijímat všechny své stránky osobnosti, milovat sami sebe v zrcadle, ve svém těle, tím lépe energie qi a krev (v tradiční čínské medicíně jsou qi a krev ruku v ruce propojeny) plyne a přichází méně přepjatých emočních situací.
Důležitá je péče o naši psychickou vyrovnanost.
Pomocí ženského qigongu můžeme každodenně pečovat o svá prsa.
Masírovat pomocí naklepávání, použít Tibetské zvukové cvičení, dělat kroužky.
POmůže nám to narovnat se, otevřit srdce i sílu a radost vnitřní ženy, sebedůvěru.
Rozproudíme lymfu, můžeme zprůchodnit akupunkturní dráhy, odstranit cysty, bulky.
Pokud máme premenstruační bolesti prsou, napětí, bulky, je vhodné začít tuto situaci řešit. Nemusí to bezpodmínečně znamenat další potíže do budoucna, ale tělo nám v prsech, podpořit léčbu rakoviny. Tělo signalizuje, že něco není v pořádku a je třeba to změnit.
Meridián jater je velmi spojen s prsy.
Kupř. stagnace energie qi (čchi) v dráze jater se může projevit u žen předmenstruačním napětím, vnitřním neklidem a podrážděnostím, častým střídáním nálad, náhlými výbuchy jak pláče, tak i hněvu, tlakem na prsou, pocitem knedlíku v krku, častým zíváním a vzdycháním, cystami na prsou a vaječnících, myomy, bolestmi hlavy kolem menstruace, nafouknutím a nadýmáním, pocitem dyskomfortu v oblasti břišní.
Játra jsou v čínské medicíně spojená s hněvem, jak často nedáváme svůj vztek znát, potlačíme jej, zachováme klidnou tvář. Nechceme ho pouštet na naše děti, rodiče, spolupracovníky.
Je třeba tento vztek najít, vypustit, objemout sebe, dovolit si být slabá, čím více dráha jater bude průchozí, tím méně spouštěcích situací vzteku nás zasáhne. Začnou se čistit rodinné vzorce chování, budeme odpouštět rodičům vše, čím nás nepříjmně
zasáhlli, protože to lépe neuměli.

Prsa jsou paprsky, kterými se žena usmívá na svět.

Dejme jim tu péči a lásku:)

Napsat komentář

Facebook IconNavštivte mou druhou domovskou stránkuNavštivte mou druhou domovskou stránkufacebook like button