Ženy pozor! Seznamte se s Daisy Lee

QMCU-Daisy-400-dpi1-287x300igong v nemocnicích? Systém sebeléčení pro ženy? Či dokonce pomoc čtyřnohým přátelům? To vše se dočtete ve článku o učitelce Daisy Lee, zakladatelce systém Radiant Lotus Qigong pro ženy.
Daisy vytvořila systém ženského qigongu Zářícího lotosu – Radiant Lotus Women´s Qigong (RLWQ), systému sebeléčení, který předávají ženy ženám. RLWQ vychází z moudrosti ženských praktik z Číny, Tibetu a Západu.  Systém, který Daisy poskládala díky studiu v těchto oblastech, kombinuje nejefektivnější techniky, které pomáhají ženám s jejich zdravím.  Potíže, které pomáhá řešit, jsou například fibrocystické onemocnění prsů, nádory, cysty, problémový menstruační cyklus, nepříjemné příznaky menopauzy, jako jsou návaly horka, snížená hustota kostí a další.
Ženské zdraví a Qigong
Existuje více než 10 000 forem qigongu.  Jen málokterý se věnuje ženskému zdraví, proto je Radiant Lotus velmi významný systém. Zaměřuje se také na duševní, emocionální a duchovní pohodu žen. Radiant Lotus se nyní vyučuje ve 13 zemích včetně Spojených států, Kanady, Austrálie, Evropy a Kostariky. Postupně se rozrůstá i do dalších zemí.
„Předností qigongu obecně je jeho jednoduchost.  Ať už je někdo starý tři roky nebo je mu 103 let (vlastně mému učiteli je 102), každý může dělat qigong. Když cvičíme qigong, vracíme se k základům, jako je dýchání. Dech je často vyučován jako pomalý, dlouhý a jemný, „říká Daisy Lee. „Pokud tedy budete jen dýchat a nic jiného z qigongu praktikovat, také to bude přínosem vnitřního klidu, který většina lidí v dnešním uspěchaném životě hledá.“
V roce 2016 začala Daisy spolupracovat s porodní asistentkou Terri Nash na pokročilém programu RLWQ úrovně 2. Nadále spolupracují na qigongových programech, které zahrnují prevenci rakoviny, a na seminářích o ženském zdraví a síle. (Half the Sky Women’s Health and Empowerment).
DSCN4633Kromě RLWQ pro ženy dělá Daisy i další certifikované kurzy. Jedná se o Qigong pro čištění orgánů (Qigong for Organ Cleansing), který je určen jak ženám, tak mužům. Se svým cvičením se dostala i do amerických nemocnic. Nemocnice Mt. Sinai, John Hopkins a Women´s Colledge Hospital, jsou jedny z těch, které pozvaly Daisy učit její systém a podpořit léčbu pacientů i zdravotnických pracovníků.
Daisy a její partner Francisco Mena žijí ve Španělsku. Vedou tam spolu qigongové studijní pobyty, které pořádají také v Číně. Inspirují lidi z různých koutů světa a učí je objevovat zářivý život pomocí qigongu. Chcete-li se o Daisy Lee a její práci dozvědět více, navštivte její webové stránky www.radiantlotusqigong.com.
Qigong zářícího lotosu v Čechách
Zatím jsme ještě neměli tu čest přivítat skvělou učitelku u nás. V roce 2017 jsme zde tři certifikované učitelky – Jana a Petra Arcimovičovy a Hana Šuberová. Učily jsme se od Daisy v zahraničí. Předáváme učení dál a máme radost, že mnohým ženám pomohlo a pomáhá ke zdraví. Některé z nás jezdí pořádat kurzy tam, kde si je ženy žádají, za jinými si ženy musí dojet na místo, kde se cvičí pravidelně, například do Prahy či Sedlčan.
Zkušenosti Daisy a spousta práce za sebou
francisco-daisy-playing-qigongDaisy studovala qigong u svých učitelů v Číně, Tibetu a na Západě od roku 1995. Spolu se svým partnerem Sifu Francisco Mena ze Španělska jsou studenty držitele rodové linie 58. generace, mistra Wang San Hua.  Tento mistr je potomek učitele Hua Tuo, zakladatele formy zdravotního Qigongu pěti zvířat (五戲戲) z Bozhou, Číny. 
Mezi roky 2007 a 2009 byla pozvána profesorkou Lida Feng, vedoucí imunologie jedné nemocnice v Pekingu, aby se za Spojené státy stala členkou představenstva Mezinárodní vědecké federace qigongu (Qigong Science Federation). Stalo se tak po její účasti na první konferenci o zdraví, kráse a dlouhověkosti (taktéž spojené s qigongem) v Pekingu. Daisy mluvila o rozšiřujícím se zájmu o qigong v nemocnicích, školách a léčebnách na Západě. Povzbuzovala Čínu, aby znovu přijala toto staré umění jako nástroj k léčení.
Daisy vyučuje ve školách, nemocnicích, hospicích a centrech bojových umění.  Je velvyslankyní qigongu pro „Team Inspiration“, neziskovou organizaci, která umožňuje jednotlivcům žijícím s rakovinou poskytovat cvičební a wellness programy ke zlepšení jejich tělesné, duševní a duchovní kvality života. Její oceňované qigongové DVD vysílaly na amerických stanicích Gaiam TV, PBS TV a Fit TV. Daisy bere cvičence qigongu na studijní cesty do Číny, Thajska a Španělska, kde částečně žije.
daisy fotoCertifikováno NQA (Národní asociace qigongu)
Národní asociace qigongu vydává certifikáty učitelům qigongu. V roce 2018 bude Daisy jednou z hrstky učitelů s certifikátem úrovně IV, což vyžaduje 10 let výuky qigongu. Kromě práce se ženami se Daisy specializuje na Qigong Pěti Zvířat, Wuji Hundun Qigong, Qigong pro čistění orgánů a Qigong pro pomoc se stresem. Přizpůsobuje programy tak, aby vyhovovaly jedinečnému prostředí. Cvičí jak s neslyšící lidmi, pacienty s onkologickými onemocněními, válečnými veterány s posttraumatickou stresovou poruchou (PTSD), lidmi s postiženou mobilitou, stejně jako se sportovci, studenty bojového umění i firemními manažery.
Provádí soukromé hodiny zdravotního čtení (metoda jejího léčení) pro lidi a zvířata, a umožňuje jak dvounohým, tak čtyřnohým přátelům, aby měli zářivé zdraví – proto se její metoda jmenuje Radiant Lotus Qigong  – Qigong zářícího lotusu. Podporuje zdraví a léčení celého těla. Mezi její klienty patří inženýr NASA, váleční veteráni, pacienti s rakovinou, cukrovkou, alergiemi, depresí a všichni, kteří hledají doplňkové přístupy k péči o sebe a zotavení se z nemocí.
 Petuka Arcimovičová
Facebook IconNavštivte mou druhou domovskou stránkuNavštivte mou druhou domovskou stránkufacebook like button